0 Like
تاسیس شرکت های دانش بنیان دانشگاه پیام نور در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال
اولین نشست صمیمانه کارکنان ستاد دانشگاه پیام نور استان تهران با حضور دکتر جمشیدی در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد.
تاسیس شرکت های دانش بنیان دانشگاه پیام نور در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

رییس دانشگاه پیام نوراستان تهران در دیدار نوروزی با کارکنان، با تبریک سال نو و قدردانی از کارکنان این دانشگاه به خاطر همت و تلاش در سال 1395 در کسب موفقیت ها ، به گوشه ای از این موفقیت ها از جمله جذب دانشجو اشاره کرد و افزود: ما در سال 92، 20 درصد کاهش دانشجو داشتیم. در سال 93، 15 درصد کاهش و در سال 94 خوشبختانه نسبت به سال 93، حدودا نزدیک به 20 درصد رشد دانشجو داشته ایم و در سال 95 که بیشترین رشد دانشجو در سال های اخیر را داشته ایم این رقم به قریب به 40 درصد رسیده است.
ایشان افزود: در سال 93، ظرفیتی که سازمان مرکزی اعلان کرده بود ، 18هزار دانشجو بود که در سال 94 به ظرفیت 16 هزار و درسال 95 به ظرفیت 14 هزار دانشجو رسید. به عبارتی، با کاهش ظرفیت، افزایش جذب دانشجوی ما متوقف نشد و جذب خیلی خوبی داشتیم و این نشان میدهد که در رسیدن به اهدافمان، حتی اگر عوامل بیرونی مطابق خواست و میل ما نباشد، با تلاش و کوشش اهداف خود را محقق می سازیم. جذب ، حفظ و تکریم دانشجو، اولویت برنامه های ما هست و خواهد بود.
دکتر جمشیدی به فعالیت های عمرانی دانشگاه اشاره و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات عمرانی خوبی در مراکز و واحدهای شهریار، اسلامشهر، بهارستان، ملارد، پردیس، پرند ، دماوند و لواسانات صورت گرفته است و با پیگیری هایی که انجام دادیم، سعی کردیم مسائل مربوط به نامناسب بودن فضا، استیجاری بودن و مشکلات حقوقی ساختمان ها را کاملا حل کنیم که بخشی از آن ها به نتیجه رسیده است. پروژه های عمرانی نیز در اردیبهشت و مهر ماه 96 انشالله به بهره برداری خواهد رسید. پروزه عمرانی بزرگی هم در مرکز تهران غرب داریم که برای انجام آن، کمیته ای متشکل از دکتر اکبری مشاور و قائم مقام محترم دانشگاه پیام نور، دکتر حسنی معاونت محترم اداری، مالی و عمرانی، بنده به عنوان دبیر کمیته و مسوولان مرکز تهران غرب تشکیل شده است و انشالله فاز اول آن، مهر ماه به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری از آن اقدامات بزرگی صورت خواهد گرفت.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح کارآمد در سال 95 پرداخت و بیان داشت: مهارت آموزی به دانشجویان از جمله برنامه های جدی ما بود که خوشبختانه اقدامات خیلی خوبی در این باره صورت گرفت و دوره های مهارت بسیار خوبی برگزار شد. امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گرفت و اعتقاد بنده بر این است که دانشگاه می تواند از طریق مهارت آموزی و آموزش دوره های مهارتی کسب و کار، زمینه های اشتغال و حتی کارآفرینی جوانان را فراهم کند.
رییس دانشگاه پیام نور استان تهران در ادامه، پیرامون تاسیس مراکز رشد و کارآفرینی این دانشگاه اظهار داشت: سال گذشته مجوز مراکز رشد و کارآفرینی را اخذ کردیم و خوشبختانه با تشکیل مراکز نوآورانه و هسته های فناورانه دانشجویان، تاکنون هفت شرکت دانش بنیان در این مراکز مستقر شدند. ما معتقدیم شرکت های دانش بنیان دانشگاه پیام نور با تشکیل مراکز نوآورانه و هسته های فناورانه، زیربنای اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درون زاست و در این راستا بر تشکیل واحدهای کسب و کار در همه مراکز و واحدها تاکید داریم.
در ادامه این نشست، دکتر مرادی معاون آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور استان تهران با شادباش سال نو و آرزوی شادی، برکت، سرزندگی و آرامش برای کارکنان اظهار داشت: از تک تک شما که با حضور پررنگ و همدلی با مدیریت استان،سال خوبی را برای این دانشگاه رقم زدید، تشکر می کنم و این همه مقدور نشده است مگر با تلاش همه کارکنان و اساتید در همه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان تهران و خوشبختانه امروز شاهد این هستیم که این دانشگاه در حوزه های آموزشی، تربیت بدنی و فرهنگی شایسته عمل کرده است.
هوشنگ علیبازی معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان تهران نیز با تبریک مجدد سال 96 و تاکید پیام مقام معظم رهبری که زمینه ساز رفع مشکلات جامعه جوان ماست، افزود: ماموریت دانشگاه ها بایستی به سمت مهارت محوری برود.
وی هم چنین با اشاره به این که سال گذشته به طور متوسط 55 ساعت آموزش ضمن خدمت برای کارکنان داشته ایم خاطر نشان ساخت: امسال برنامه ریزی 60 ساعت آموزش برای کارکنان شده است و از همه همکاران نیز دعوت می کنیم تا پیشنهاد دوره های مورد نیاز خود را با رویکرد دوره های کاربردی ارائه نمایند.
معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان تهران در خصوص بودجه عمران دانشگاه گفت: بودجه عمرانی ما کمتر از یک میلیارد بود که با همکاری همکاران ده میلیارد تومان از منابع مالی عمران جذب شد.