معرفی رشته:

با عنایت به قانون توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور و با امعان نظریه اهمیت ویژه صنعت ایرانگردی و جهانگردی در کسب درآمدهای غیرنفتی و ارتقاء سطح تفاهم بین ملتها و تحکیم مبانی وحدت ملی در کشور و ارائه شناختی اصولی از جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای آن به جهانیان و نقش اساسی و مهم آموزش در تحقق این اهداف و همچنین در راستای اجرای مصوبه سیصدمین جلسه شورای عالی انقلاب و ارشاد اسلامی طرح مشخصات کلی دوره کارشناسی رشته مدیریت جهانگردی تهیه و تدوین گردید.
نظر به ضرورت امر جهانگردی و نقش آن در بسط روابط بین الملل و گسترش منابع اقتصادی کشور و همچنین لزوم تربیت متخصصان کارآمد در جهت ارتقاء کیفی سطح ارائه خدمات دست اندرکاران این صنعت رشته های مدیریت جهانگردی تاسیس می گردد.
کشور ایران 1648195 کیلومتر مربع وسعت دارد و هر گوشه ای دارای  جلوه و لطفی تازه ، رمز و رازی دیگر و زیبایی و صلابتی دو چندان است . با این همه جلوه و جذابیت ، تنها سهم اندکی از صنعت سود آور جهانگردی را به اختصاص داده است . نتیجه یک نظر خواهی که از خبرنگاران خارجی به عمل آمده است ، نشان می دهد که بسیاری از آنها بر این اعتقادند که مدیریت ضعیف یکی از عوامل رکود صنعت جهانگردی در کشور ما است . چون لازمه  توسعه و تقویت صنعت جهانگردی ، اطلاع از زمینه های اقتصادی ، اجتماعی ، جغرافیایی و فرهنگی کشور است.
واضح است که وجود هتل چه برای افراد داخل یک ملت و چه برای مسافرین خارجی یک اصل ضروری است و بدست آوردن درآمد از طریق مسافرت و صنعت توریسم آنقدر رونق یافته که کشور ما نیز با همه مشکلاتی که در پیش رو دارد تصمیم به ایجاد این رشته درآمدزا نموده و آنچه در این شغل اهمیت دارد هماهنگی تمامی بخش های کشور برای رونق این صنعت مهم و حیاتی است به هر حال محل اشتغال فارغ التحصیلان این رشته در مرحله اول هتل هاست و اگر شغلی در هتل ها نیافت هر مکانی که کار هتلداران را انجام می دهند محل اشتغال آنهاست.


توضیح: نظر به ضرورت تسلط دانشجویان به زبان دوم، یکی از زبان های فرانسه، آلمانی، عربی به عنوان زبان دوم دانشجویان در نظر گرفته می شود و دانشجو طبق جدول ذیل و انتخاب آن  ملزم به گذراندن می باشد.
 1- عربی 4 واحد
 2- فرانسه 4 واحد
 3- آلمانی 4 واحد

 

 

 

 

 

 

 

مطالب دیگر گروه مدیریت،اقتصاد و حسابداری کارشناسی

مدیریت صنعتی

مدیریت صنعتی

  • گروه مدیریت،اقتصاد و حسابداری کارشناسی
اطلاعات بیشتر
مطالب مرتبط گروه مدیریت،اقتصاد و حسابداری کارشناسی
تدریس تابع یکنوا توسط مهندس سالار عموزاده _ قسمت دوم تدریس تابع یکنوا توسط مهندس سالار عموزاده _ قسمت اول خرید دروس دوازدهم ریاضی موسسه روشنگر تدریس زاویه بین دو منحنی توسط مهندس سالار عموزاده تدریس معادله خط مماس بر منحنی از نقطه ای خارج از منحنی توسط مهندس سالار عموزاده تدریس معادله خط مماس بر منحنی از نقطه روی منحنی توسط مهندس سالار عموزاده تدریس شرط مماس بودن دو منحنی توسط مهندس سالار عموزاده تدریس تابع مشتق توسط مهندس سالار عموزاده