ریاضی محض کارشناسی ارشد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape


تعریف و هدف:
 کارشناسی ارشد رشته ریاضی محض به دوره‌ای اطلاق می‌گردد که تحصیلات بالاتر از کارشناسی را دربرمی‌گیرد و اولین مقطع تحصیلی پس از کارشناسی می‌باشد. هدف از ایجاد آن تربیت افرادیست که می‌توانند بر مبانی علم ریاضی و متون مدرن در این رشته احاطه یافته و در اثر آشنایی با روش‌های پیشرفته تحقیق کارآیی و مهارت علمی و عملی لازم را به گونه‌ای کسب کنند که به خوبی بتوانند به تعلیم در این رشته پرداخته و از مقالات علمی و تحقیقاتی علوم ریاضی در جهت پیشبرد مرزهای دانش و کمک به ایجاد روح علمی در جامعه استفاده نمایند.

نقش و توانایی
 دانشجویانی که این دوره آموزشی را طی می‌کنند می‌توانند به امر تدریس و تحقیق پرداخته هم‌چنین در امر برنامه‌ریزی در مؤسسات آموزش عالی با مراکز صنعتی خدماتی نظیر سازمان برنامه و بودجه یا بانک مرکزی ایران و یا مؤسسات مشابه آن‌ها فعالیت نمایند.

ضرورت و اهمیت
 با توجه با گسترش روز افزون علوم پایه، فنی مهندسی، اقتصاد، مدیریت صنعتی و علوم دیگر کشف کاربردهای ریاضی در آن‌ها نیز رو به افزونی است علاوه بر آن مراکزی نظیر بانک مرکزی، بانک ملی، سازمان برنامه و بودجه، مؤسسه آمار ایران و حتی مراکز صنعتی، جهت تحقق استقلال و خودکفایی کشور نیاز مبرم به استفاده از کاربرد ریاضیات در سطحی بالاتر از دوره کارشناسی دارند. بنابراین دایر نمودن چنین دوره‌ای در دانشگاه‌هایی که از امکانات لازم، به خصوص استادان متعهد، متخصص و با تجربه بهره‌مند می‌باشند ضروری به نظر می‌رسد و از اهمیت خاص برخوردار است.